طبق مطالعات اخیر بیش از نیمی از بیماری‌های قلبی قابل پیشگیری بوده و می‌توان از 90 درصد حمله‌های قلبی در خانم‌ها جلوگیری کرد. شما بايد قلب خود را دوست بدارید تا او هم شما را دوست داشته باشد.


مجله سیب سبز: طبق مطالعات اخیر بیش از نیمی از بیماری‌های قلبی قابل پیشگیری بوده و می‌توان از 90 درصد حمله‌های قلبی در خانم‌ها جلوگیری کرد. شما باید قلب خود را دوست بدارید تا او هم شما را دوست داشته باشد. مگر اینکه در یک جزیره دورافتاده یا درون غاری دورافتاده زندگی کنید که نشنیده باشید گنجاندن میوه، سبزیجات و حبوبات در رژیم غذایی‌تان بسیار مفیدتر از چیزبرگر و سیب‌زمینی سرخ کرده است. در واقع، کل هرم غذایی وزارت کشاورزی ایالات متحده برای تاکید بر اهمیت غلات کامل، میوه‌ها و سبزیجات نسبت به روغن‌ها، چربی‌ها و گوشت تغییر داده شده است. البته این را هم بدانید که در حال حاضر ورزش بخش جدایی‌ناپذیر این هرم است. برای حفظ سلامت قلب در این مقاله به 5 نکته اشاره شده است که شاید تا به حال آنها را نشنیده باشید.

خوابیدن برای شادی قلب

افرادی که کمتر از 7 ساعت خواب شبانه دارند، فشارخون و سطح هورمون کورتیزول بالاتری دارند. این مشکلات باعث می‌شوند شریان‌ها به دلیل شکل‌گیری پلاک آسیب‌پذیرتر شوند. در حقیقت مطالعات اخیر نشان داده است افرادی که خواب کافی ندارند، دو برابر بیشتر از دیگران در معرض مرگ به واسطه بیماری قلبی هستند. به علاوه چرت نیمروزی یکی از هوشمندانه‌ترین کارهایی است که می‌توانید انجام دهید. پژوهشگران دریافته‌اند آقایانی که حداقل 30 دقیقه در طول روز خواب نیمروزی دارند، 30 درصد کمتر از کسانی که این عادت را ندارند مبتلا به نارسایی‌های قلبی می‌شوند.

5 گام تا يك قلب سالم

دوری از استرس

از آنجایی که زندگی ما با 24ساعت شبانه‌روز و 7 روز هفته در ارتباط است، استراحت دادن به خود و کم کردن بخش‌های پرتنش زندگی کار بسیار دشواری است چون استرس سطح فشارخون، ضربان قلب و میزان هورمون استرس یعنی کورتیزول را افزایش می‌دهد و می‌تواند برای قلب ما خطرات فراوانی داشته باشد بنابراین بهتر است به‌طور آگاهانه زمانی را برای استراحت و خاموش کردن وسایل الکترونیکی اختصاص دهیم. به ورزش‌ها و تمریناتی بپردازید که روی تنفس متمرکز می‌شوند مانند مدیتیشن، تای چی و کی گونگ. برای تمرین این ورزش‌ها به دنبال یک استاد باتجربه در نزدیکی محل زندگی خود باشید یا این تمرینات را به وسیله فیلم‌های ویدئویی بیاموزید تا به تدریج قدرت و انرژی خود را برای ایجاد آرامش به‌دست آورید.

خوردن آجیل

آجیل‌ها و مغزها منبع غنی‌ای از ماده استرول گیاهی هستند که مانع جذب کلسترول در روده‌ها می‌‌شوند. پژوهش‌ها نشان داده است خوردن خوراکی‌هایی و غذایی که دارای استرول گیاهی هستند، کلسترول LDL یا «کلسترول بد» را بدون تحت تاثیر قرار دادن HDL یا «کلسترول خوب» پایین می‌آورند. همچنین آنها سرشار از پروتئین و فیبر هستند، بنابراین تنها یک مشت آن شما را سیر کرده و تغذیه‌ای عالی برای قلب و نیز سایر اعضا فراهم می‌آورد.

قلب شادقلبی سالم

طبق ادعای طب سنتی شرقی، لذت احساسی است که مستقیم با قلب ارتباط دارد. متخصصان این طب قرن‌ها پیش اظهار کرده‌اند افرادی که طبیعت و سرشتی شاد و مثبت دارند، کمتر به نارسایی‌های قلبی دچار می‌شوند که علم هم این موضوع را تایید می‌کند. پژوهش‌ها نشان داد در هر 5 نفر از بیمارانی که انسداد شریان‌های قلبی دارند یک نفر از افسردگی شدیدی رنج می‌برد.

سعی کنید در زندگی روزمره خود شادی را تمرین کنید تا به‌طور طبیعی در زندگی‌تان گسترده شود. به جهان شگفت‌انگیز پیرامون خود توجه کنید، افرادی که در زندگی شما هستند را سپاس گویید و به دنبال راهی برای پرداختن به جنبه خنده‌دار هر موقعیتی باشید.

خوردن صبحانه

ثابت شده صبحانه مهم‌ترین وعده‌ غذایی روز است. مطالعات نشان داده وقتی پروتئین و چربی مورد نیاز روزانه را در وعده صبحانه میل می‌کنید، انرژی بیشتری دریافت کرده اما کمتر استعداد اضافه وزن پیدا می‌کنید که اینها از فاکتورهای اساسی در سلامت قلب هستند.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه