جيمي اوليور يكي از شناخته شده ترين سرآشپزهاي دنياست كه بينندگان تلويزيوني و خوانندگان مطبوعات به خوبي او را مي‌شناسند.جيمي به چند درخواست آشپزي، پاسخ‌هاي جالبي داده است.

برترین مجله اینترنتی ایران
مجله زندگی ایده آل: جیمی اولیور یکی از شناخته شده ترین  سرآشپزهای دنیاست که بینندگان تلویزیونی و خوانندگان مطبوعات به خوبی او  را می‌شناسند.جیمی به چند درخواست آشپزی، پاسخ‌های جالبی داده است.

1- یک سالاد مناسب برای این فصل را یاد بدهید؟

4 توصيه آشپزي از بهترين سرآشپز جهان - تصویر 2

پرتقال را پوست کنده، به صورت افقی برش بزنید تا شکل خوبی داشته باشد. بعد برگ‌های ریز اسفناج را از شاخه جدا کرده و به همراه مغز میوه به آن اضافه کنید. از پنیر مانچیگو برای روی سالاد استفاده کنید و با یک چاقوی تیز، پنیر را به لایه‌های نازک برش بزنید. سرکه بالزامیک برای این سالاد با روغن زیتون بسیار مناسب است، نمک فراموش نشود.


2- روش پخت پاستا یا سبزیجات یا کلم بروکلی را توضیح دهید؟ برای هارمونی رنگ غذا چه کاری باید انجام دهیم؟

4 توصيه آشپزي از بهترين سرآشپز جهان - تصویر 3

بهترین نوع پاستا برای این کار، پاستای مدوری‌شکل یا انگشتی است برای اینکه مثل برگ برای بروکلی‌ها عمل می‌کند و شکل بهتری به غذا می‌دهد. پس از انتخاب پاستا شروع به پخت آن کنید. پس از طی کردن روند معمولش، آن را آبکش کرده و سراغ بروکلی‌ها بروید و کاملا آن را آبپز کنید و مجددا آبکش کنید و با پاستا درون تابه مخلوط کنید. پنیر پارمزان را در آخر روی آن رنده کرده، برگ‌های ریحان را درون مخلوط‌کن ریخته و آب آن را بگیرید و روی پاستا بریزید. یک عدد لیموی تازه را برش داده و روی پاستا بچکانید. درآخر میزان کمی فلفل قرمز چیلی خشک شده را روی پاستا ریخته و روغن زیتون را کمی به آن اضافه کنید.


3- طرز تهیه فلافل را یاد بدهید. فلافل در کنار چه چیزهایی بهتر و خوشمزه‌تر می‌شود؟

4 توصيه آشپزي از بهترين سرآشپز جهان - تصویر 4

نخودها را گذاشته تا کاملا خیس بخورند بعد آبکش کرده و آن را پودر کنید. آرد سفید را به همراه فلفل قرمز خشک شده (پودر فلفل) و گشنیز تازه پودر شده با هم میکس کنید تا مایه فلافل به دست آید بعد به آن شکل دایره داده و درون تابه حاوی روغن ریخته تا کاملا ترد شود. فلافل کنار فلفل دلمه‌ای زرد و قرمز به همراه کلم قرمز و گشنیز بسیار خوشمزه می‌شود. فلافل غذایی است که همه آن را می‌پسندند.


4- برای سرخ کردن ماهی  از چه روشی استفاده کنیم که هم راحت‌تر باشد و همه تردتر شود؟

1- برای سرخ کردن ماهی‌، تابه مستطیلی‌شکل بسیار مناسب است.

2- قبل از سرخ کردن حتما به دو طرف ماهی نمک بزنید.

4 توصيه آشپزي از بهترين سرآشپز جهان - تصویر 5

3- اگر می‌خواهید ماهی را سوخاری کنید آن را در پودرسوخاری که خود درست می‌کنید، بزنید.

4- سعی کنید همیشه از ماهی تازه استفاده کنید.

5- هنگامی که ماهی درحال سرخ شدن است به آن فلفل سیاه بزنید. سعی کنید در قسمت فیله آن باشد.

6- بگذارید ماهی کاملا سرخ شود تا طعم زهم را نگیرد.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه