شاید بدونین که باید در باشگاه چیکار کنین اما اینم میدونین که چه کارایی رو نباید انجام بدین؟ “مایک داناویک” (کارشناس تناسب اندام) برخی از قوانین باشگاه ها رو با ما در میون میذاره:

شاید بدونین که باید در باشگاه چیکار کنین اما اینم میدونین که چه کارایی رو نباید انجام بدین؟ “مایک داناویک” (کارشناس تناسب اندام) برخی از قوانین باشگاه ها رو با ما در میون میذاره:

۸ کاری که نباید در باشگاه های ورزشی انجام بدهید

 

  • دستگاه رو خودخواهانه در تصرف خودتون نگه ندارین

یادتون باشه باشگاه یه مکان همگانیه. اگه کسی میخواد با شما کار کنه بهش این اجازه رو بدین. اونا نمیخوان سبکتون رو ازتون بگیرن، اونا فقط سعی میکنن تا از تمریناتتون یاد بگیرین و خودشونو مثل شما بهتر کنن!

  • دستگاه ها رو خیس رها نکنین

هیچ چیزی زشت تر و بدتر از این نیست که برای ورزش سراغ یه دستگاه برین که عرق نفر قبلی روش مونده. اینکار غیر بهداشتیه. قبل از اینکه شروع به استفاده از دستگاه کنین یه حوله اضافی روش بذارین، و اگه یادتون رفت اینکارو انجام بدین بعد از اینکه تمرینتون تموم شد دستگاه رو خشک کنین. خیلی از باشگاهها نیروی مخصوصی برای انجام اینکار دارن!

  • فراموش نکنین که دمبل ها رو در جای مناسبش قرار بدین

حتما میدونین که چقد آزاردهنده اس وقتی که نمیتونین چیزی رو در خونه پیدا کنین؟ این دقیقا همون کاریه با دیگران انجام میدین وقتی که وزنه ها و دمبل ها رو هر جا که میخواین رها میکنن. مراقب باشین و وقتی که کارتون تموم میشه دمبل ها رو در جای مناسبش قرار بدین.

  • دمبل ها رو نندازین

وقتی تمرین ورزشیتون تموم میشه و دمبل رو از دستتون روی زمین میندازین مراقب کسایی که اطرافتون هستن باشین. صدا و لرزش ایجاد شده ممکنه سبب شه که دیگران تمرکزشون رو از دست بدن. به اضافه اینکه با پرت کردن دمبل ها به خودتون و اطرافیان صدمه میزنین.

  • بدجنس نباشین

باشگاه در واقع یه مکان ترسناک برای خیلی از آدماست، چون باعث این تفکر میشه که معایب هر شخص بزرگتر به نظر خواهد رسید. آخرین چیزی که هر کس میخواد بشنوه اینه که کسی بهش حرفای نیشدار بزنه، مسخرش کنه یا وقتی از کسی سوال میپرسه بهش کم محلی کنن. این مسئله که هر کسی برای حفظ سلامتیش به باشگاه میاد رو درک کنین. آدم خوبی باشین و طوری با دیگران رفتار کنین که دوست دارین همونجوری باهاتون رفتار بشه.

  • به فضای خصوصی کسی وارد نشین

باشگاه ممکنه در زمان های خاص مثل صبحای زود یا بعد از کار شلوغ بشه، و براتون جا نباشه که هر کاری میخواین انجام بدین، خودخواه نباشین و فضای خصوصی کس دیگه ای رو تصرف نکنین. سعی کنین یه جا برای خودتون پیدا کنین و اگه نتونستین، تا زمانی که جا خالی بشه یه ورزش دیگه انجام بدین یا صبور باشین.

  • با تلفن همراهتون صحبت نکنین

هیچی مثل صحبت کردن با تلفن همراه در انرژی باشگاه اختلال ایجاد نمیکنه. اگه تلفن مهمیه یا خیلی طولانی قراره حرف بزنین به آرامی وسایلتون رو بردارین و از سالن تمرین خارج شین. با اینکار روی تلفنتون متمرکز میشین و فضای باشگاه رو خالی میکنین تا دیگران بتونن از تجهیزات استفاده کنن.

  • از اون دسته آدمایی که فکر میکنن درباره همه چیز میدونن نباشین!

هر کسی در زمان تمرین عادات مخصوص به خودشو داره. زن یا مردی نباشین که مزاحم تمرین دیگران میشه و بهشون میگه دارن اشتباه ورزش میکنن یا میتونن بهتر از اون تمرین کنن. اگه درباره کسی که داره یه تمرین خطرناک انجام میده نگرانین به دنبال مربی باشگاه باشین و درباره اون شخص بهش بگین. شما کلانتر باشگاه نیستین!

منبع: نوین زی

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه