داشتن ده‌ها مدل کيف و کفش متنوع، لزوما به اين معني نيست که شما در موقعيت‌ها و برنامه‌هاي مختلف، امکان بهترين انتخاب کيف و کفش را براي ست کردن با لباس‌هاي‌تان را داريد. برعکس شلوغ بودن کمدتان باعث مي‌شود احساس آشفتگي و سردرگمي بيشتري داشته باشيد.

مجله زندگی ایده آل: داشتن ده‌ها مدل کيف و کفش متنوع، لزوما به اين معني نيست که شما در موقعيت‌ها و برنامه‌هاي مختلف، امکان بهترين انتخاب کيف و کفش را براي ست کردن با لباس‌هاي‌تان را داريد. برعکس شلوغ بودن  کمدتان باعث مي‌شود احساس آشفتگي و سردرگمي بيشتري داشته باشيد و امکان بهترين انتخاب را از دست بدهيد؛ در حالي که يک  کمد جمع و جور به دردبخورتر و کارآمدتر است. در يک کمد مختصر و مفيد، داشتن 8 مدل کفش و 3 مدل کيف کافي است. ما به شما ياد مي‌دهيم چگونه اين 8 مدل را با تمام لباس‌هاي‌تان ست کنيد.

مهماني‌هاي شب

اين فکر که شما براي هر لباس مهماني بايد کفشي همرنگ آن داشته باشيد، حرفي اشتباه و ناشي از يک دوره زماني کوتاه است که کفش‌هاي رنگي باب شده بودند. چنين انتخابي شايد ستي مرتب به نظر برسد ولي بي‌شک آراسته و خاص نيست. يکي از بهترين انتخاب‌ها براي مهماني‌ها، داشتن يک جفت کفش با رنگي مانند قرمز يا زرشکي تند است. اين رنگ را با 90 درصد لباس‌ها مي‌توانيد بپوشيد؛ از لباس‌هاي مشکي و خاکستري تا آبي و حتي نارنجي. به دليل تضادي که قرمز  با همه اين رنگ‌ها دارد به شيک‌پوشي شما کمک مي‌کند. رنگ‌هاي خاص ديگري مانند آبي نفتي هم مي‌توانند چنين نقشي را براي ست لباس شما بازي کنند اما به اندازه قرمز پرکاربرد و به دردبخور نيستند.

يک جفت صندل يا کفش طلايي هم نقش آچار فرانسه را در کمد شما بازي مي‌کند. در هر مهماني که کفشي مناسب نيافتيد از صندل طلايي خود به عنوان راهگشاي طلايي استفاده کنيد. کفش طلايي انتخابي مناسب براي هر لباس مهماني در هر رنگي است فقط حواس‌تان باشد اين دو مدل کفش را از ميان کفش‌هاي پاشنه‌دار انتخاب کنيد. 

کیف و کفش‌های واجب برای خانم‌ها - تصویر 1


برای مهماني عصر

براي مهماني‌هاي زنانه عصر پوشيدن کفش طلايي و اصولا کف��ي که خيلي براق باشد، مناسب يک خانم شيک‌پوش نيست. به جاي آن بايد يک کفش ساده در رنگي مانند بژ داشته باشيد. چنين کفشي را مي‌توانيد با تمام بلوز و دامن‌ها، پيراهن‌ها و بلوز و شلوارهاي عصر بپوشيد. از طرف ديگر به دليل خاص بودن اين رنگ، جلوه خاصي هم به لباس شما مي‌دهد. اگر قد کوتاهي داريد سراغ کفشي با 2يا 3 سانتي‌متر پاشنه برويد اما اگر قد شما از متوسط بالاتر است، کفش تخت انتخاب خوبي است و هوشمندي شما را در ست کردن نشان مي‌دهد. حضور در مهماني عصر با کفش پاشنه بلند تصميم خوبي نيست.

کیف و کفش‌های واجب برای خانم‌ها - تصویر 2


کفشي براي همه فصول

يک جفت کفش مشکي با پاشنه حدود 5 تا 7 سانتي‌متر، ترجيحا چرم، با سر گرد و بدون سگک و تزئينات اضافي. فقط داشتن اين کفش کار شما را راه مي‌اندازد. از مهماني‌هاي زنانه عصر تا مهماني‌هاي زنانه شب و حتي برنامه‌هاي رسمي مي‌توانيد از اين مدل کفش استفاده کنيد. به همين دليل هنگام خريد اين کفش دقت کنيد که محصولي استاندارد، راحت و مرغوب بخريد چون تبديل به دوست و همراه هميشگي شما خواهد شد.

کیف و کفش‌های واجب برای خانم‌ها - تصویر 3


همراه روزهاي پرازدحام

براي برنامه‌هاي روزانه از رفتن به دانشگاه تا سينما و خيابان‌گردي به 2 جفت کفش ساده در 2 رنگ مشکي و قهوه‌اي احتياج داريد. بهتر است کفشي که انتخاب مي‌کنيد از ميان مدل‌هاي کلاسيک مثل کالج باشد. در اين بخش ساده‌تر بودن کفش به کاربرد بيشتر آن کمک مي‌کند. هنگام خريد دقت کنيد کفشي بخريد که همراه با جوراب هم برازندگي خودش را از دست ندهد تا در روزهاي پاييزي هم امکان استفاده از آن را داشته باشيد. بهترين و کلاسيک‌ترين گزينه براي استفاده روزانه کفش‌هاي کالج هستند چون استاندارد و راحت هستند و در استفاده طولاني‌مدت به پا آسيب نمي‌رسانند ولي سراغ رنگ‌هاي خاص نرويد چون استفاده شما را محدود مي‌کند، در مقابل 2 رنگ مشکي و قهوه‌اي کار شما را راه مي‌اندازد. کالج جير يا چرم در اين مورد خيلي تفاوت ندارد.

کیف و کفش‌های واجب برای خانم‌ها - تصویر 4


يار در سفر

در اولين حراج خوبي که رفتيد، يک جفت کفش ورزشي ساده ولي مرغوب و استاندارد بخريد. سراغ کفش‌هاي ورزشي خيلي حرفه‌اي نرويد تا بتوانيد آن را با ست مانتو و شلوار روزانه خودتان هم استفاده کنيد به‌خصوص اگر اهل پوشيدن شلوار جين هستيد چون ترکيب کفش ورزشي با شلوار جين خوب خواهد بود. اين کفش نياز روزهاي سفر و بهترين انتخاب براي احساس راحتي در سفر است؛ نه فقط سفرهاي زميني و طبيعت‌گردي بلكه در سفرهاي هوايي هم بهترين انتخاب است.

کیف و کفش‌های واجب برای خانم‌ها - تصویر 5


رفيق روزهاي برفي

در نهايت شما احتياج به يک جفت چکمه ساده داريد تا روزهاي برفي و سرد را با آن سر کنيد. تحت تاثير جريان روز قرار نگيريد و چکمه‌اي ساده بخريد که بتوانيد چند سال پيايي از آن استفاده کنيد چون در زمستان اغلب لباس‌هاي تيره مي‌پوشيم، بهتر است سراغ چکمه‌اي به رنگ مشکي برويد.

کیف و کفش‌های واجب برای خانم‌ها - تصویر 6


انتخاب برتر

به اين مدل کيف‌ها، کيف‌هاي پاکت نامه‌اي گفته مي‌شود و اين ظرفيت را دارند که هم در مهماني‌هاي عصر و هم شب از آن استفاده کنيد. داشتن يکي از اين کيف‌ها که نه خيلي کوچک  است و نه چندان بزرگ، مشکل کمبود کيف شما را براي رفتن به هر نوع مهماني برطرف مي‌کند. رنگ مشکي يا يک رنگ تند انتخاب مناسبي براي اين کيف است. 

کیف و کفش‌های واجب برای خانم‌ها - تصویر 7

لباس عزا و عروسي

کيف مشکي لباس عزا و عروسي است  که بايد در کمد هر خانمي وجود داشته باشد اما چه مدل کيف مشکي؟ به پيشنهاد ما سراغ کيفي برويد که 2 مدل دسته دارد؛ دسته کوتاه و دسته بلند. 2 مدل دسته اين امکان را به شما مي‌دهد که در موقعيت‌هاي مختلف، مدل‌هاي متفاوتي کيف خود را استفاده کنيد مثلا در موقع خريد از دسته بلند آن استفاده کنيد و در برنامه جمعي که به سينما رفته‌ايد، دسته کوتاه آن را دست بگيريد و وقتي به کنسرت مي‌رويد، دسته کوتاه آن را روي دست‌تان بيندازيد.

کیف و کفش‌های واجب برای خانم‌ها - تصویر 8


مکمل کمد شما

در کنار کيف مشکي خود به يک کيف رنگ روشن احتياج داريد؛ کيفي به رنگي سفيد چرک، کرم يا بژ بدون برق. براي اين کيف سراغ يک مدل دوشي برويد که مشابه کيف مشکي شما نباشد. بسياري از ست‌هاي مانتو و روسري خود به ويژه ست‌هاي تيره را مي‌توانيد با استفاده از اين کيف تبديل به ستي خاص و متفاوت کنيد.

کیف و کفش‌های واجب برای خانم‌ها - تصویر 9
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه