اگر از بحث، اختلاف یا بی اعتمادی خسته شده اید، و یا اگر احساس می کنید رابطه تان دچار یکنواختی شده است، حتما این 5 نکته را بخوانید.

برترین ها: اگر از بحث، اختلاف یا بی اعتمادی خسته شده اید، و یا اگر احساس می کنید رابطه تان دچار یکنواختی شده است، حتما این 5 نکته را بخوانید.

چگونه رابطه عاطفیتان را تقویت کنید؟ - تصویر 1

به مسائل و مشکلات گذشته بپردازید

جروبحث ها و اشتباهات گذشته می توانند رابطه عاطفی ما را به چالش بکشند و بر آن تاثیر بگذارند. اگر اختلافات و بحث های قدیمی مرتب تکرار می شوند، یا کوچکترین چیزی خشم شما یا همسرتان را بر می انگیزد، علت این امر شاید این باشد که بعضی مسائل مربوط به گذشته هنوز حل و فصل نشده اند. دفعه بعدی که این اتفاق افتاد، سعی کنید آرام باشید و علت بروز چنین واکنشی را پیدا کنید. اگر فکر می کنید که از چیزی که در گذشته اتفاق افتاده عصبانی و ناراحت هستید، زمان آن رسیده که شجاع باشید و در مورد آن با هم صحبت کنید. هرگز همسرتان را محکوم نکنید بلکه راجع به مشکلات صحبت کنید. احساسات خود را تا جایی که می توانید شفاف و بدون ابهام بیان کنید. مستقیماً به چشم های او نگاه کنید، این کار به ایجاد اعتماد و صیمیت کمک می کند. وقتی در مورد احساستان صحبت کردید، سعی کنید با کمک هم راه حلی بیابید. طرفتان را ببخشید چون در غیر این صورت بحث ها و اختلافات قدیمی دوباره و دوباره تکرار خواهند شد.

با هم بیرون بروید

این روزها خیلی از زوج ها آنقدر مشغله دارند که نمی توانند به اندازه کافی کنار هم باشند. مثلاً آمار نشان می دهد که در انگلستان یک زوج معمولی بدون فرزند، به طور میانگین تنها 2 ساعت و نیم را در کنار هم سپری می کنند که البته 1 ساعت آن روبروی تلویزیون سپری می شود. اگر شما هم با این مشکل روبرو هستید، زمان آن رسیده که تغییراتی ایجاد کنید.  اول از همه، تلویزیون را ممنوع کنید و با هم بیرون بروید. سعی کنید مثل روزهای اول آشنایی رومانتیک و جذاب باشید و مکانی را انتخاب کنید که اگر در روزهای اول آشنایی به سر می بردید به آنجا می رفتید. بهتر است به جایی بروید که می توانید راحت با هم صحبت کنید، و ترجیحاً مکان های تازه را انتخاب کنید. تجارب تازه و مش��رک می توانند حیات عاطفی شما را ارتقا بدهند و شما را به هم نزدیک تر کنند. یادتان باشد هدف خوش گذراندن است پس از این ساعات لذت کافی را ببرید.

تفاوت های بین زن و مرد را بپذیرید

جنس مخالف به مثابه یک گونه متفاوت است. زنان و مردان عادت ها، ایده آل ها و نیازهای متفاوتی دارند، بنابراین تعجبی ندارد که گاهی نمی توانند با هم کنار بیایند. کلید موفقیت یک رابطه این است که بپذیریم زن و مرد متفاوت هستند. بنابراین، دفعه بعد که شوهرتان به شما می گوید "بیش از حد حساس هستی، عکس العملت اغراق آمیز است" یا خانمتان به شما می گوید "تو بی تفاوت هستی، تو به من اهمیت نمی دهی" ، به جای خشم و ناراحتی، از او بپرسید که چرا این طور فکر می کند. سپس با آرامش و به طور کاملاً شفاف، به او بگویید که چرا اینطور فکر نمی کنید. البته این به این معنا نیست که جنسیت طرفتان بدرفتاری او را توجیه می کند، بلکه نفوذ به ذهن همسر و دانستن اینکه چرا او رفتار خاصی را بروز می دهد، به شما کمک می کند که بعضی موانع را از سر راه بردارید و به دعواها و اختلافات پایان دهید.

به روابط جنسی بیشتر اهمیت بدهید

روابط جنسی، اگر به دفعات مناسب صورت بگیرد، می تواند از طرق مختلف به سلامت انسان کمک کند. در عین حال این روابط باعث آزاد شدن داروی عشق یعنی  اکسی توسین در بدن شود. اکسی توسین به ما کمک می کند تا با پیوندهای عاطفی بهتری با همسرمان برقرار کنیم و اعتماد و عشق بیشتری بر روابطمان حاکم شود. بنابراین هرگز از اهمیت روابط زناشویی غافل نشوید و آن را در اولویت قرار دهید.

بعضی اوقات از هم دور باشید

رعایت تعادل و پرهیز از افراط و تفریط یکی از عوامل اصلی موفقیت یک رابطه است. بنابراین اگرچه لازم است زمان کافی را در کنار همسرتان سپری کنید، ولی در عین حال بیش از حد با هم بودن و محدود کردن روابط انسانی هم می تواند به روابط عاطفی ما با همسرمان لطمه بزند. اگر بیش از حد در کنار هم باشیم نه تنها هر حرکت و صحبت طرف مقابل باعث ناراحتیمان می شود، بلکه کم کم رابطه مان دچار یکنواختی خواهد شد. بنابراین بهتر است گاهی از او دور باشید و به فعالیت هایی که دوست دارید بپردازید. مثلاً با دوست هایتان به سفر بروید، در دوره های آموزشی شرکت کنید و ... .
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه