چگونه بدون عطر و ادکلن بوی خوب بدهیم؟

چگونه بدون عطر و ادکلن بوی خوب بدهیم؟
برای تمام انسان ها اهمیت دارد که بدنشان بوی خوبی بدهد بویژه زمانی که یک قرار ملاقات مهم یا سرنوشت ساز دارند و به همین خاطر بسیاری از آنها هزینه های زیادی صرف تهیه عطر ، ادکلن و اسپری مناسب می کنند تا این نیازشان تامین شود.

هرچند دئودورانتها و اسپریها میتوانند تا حدودی مشکل بوی نامطبوع بدن را حل کنند اما در این مقاله به 5 عادت طبیعی و سالم اشاره شده است که انجام آنها میتواند به شما کمک کند تا به طور معمول و طبیعی بدنتان بوی خوب بگیرد.

به گزارش ایران ناز به نقل از ارگانیک در این مقاله آمده است:
1- با تمرینات یوگای گرم، خود را از بوی نامطبوع بدن خلاص کنید. کارشناسان تاکید دارند که تعریق برای بدن مفید و ضروری است چون مواد سمی را دفع میکند بنابراین به جای استفاده از محصولات دئودورانت حاوی مواد شیمیایی سمی و فلزات سنگین مثل آلومینیوم که برای بدن مضر هستند و مانع از فرآیند طبیعی تعریق میشوند بهتر است انجام تمرینات یوگای گرم را در دستور کار روزانه خود قرار دهید تا به طور منظم در طول این تمرینات عرق کنید و پس از دوش گرفتن در باقی ساعات روز از بوی نامطبوع عرق خلاص شوید.

2- برخی از روزها را بدون گوشت قرمز سپری کنید. یکی از عواملی که موجب بروز بوی نامطبوع بدن میشود مصرف گوشت قرمز است. گوشت قرمز پس از هضم شدن مواد سمی خاصی را از طریق روده بزرگ به داخل جریان خون آزاد میکند و به همین خاطر اگر هر روز و مداوم از این پروتئین استفاده شود به تشدید بوی بد بدن کمک میکند لذا توصیه میشود که برخی از روزها از خوردن گوشت قرمز امتناع کنید.

3- یک رژیم غذایی گیاهی در واقع یک خوشبوکننده طبیعی است. هرچه مقدار مواد گیاهی موجود در رژیم غذایی روزانه بیشتر باشد به دلیل اینکه گیاهان ترکیبات پاک کنندهای مثل کلروفیل و فیتوریزمغذیها دارند، بدن خوشبوتر میشود چون این ترکیبات بدن را از داخل تمیز و پاکسازی میکنند. گیاهان معطر مثل نعنا و رزماری از این نظر بسیار مفید و کاربردی هستند.

4- سیر و پیاز از عوامل تشدید کننده بوی نامطبوع بدن هستند. این دو گیاه خوراکی با وجود مفید بودن اما متاسفانه بوی شدیدی دارند که حتی تا چند روز بعد از مصرف میتوانند در ایجاد بوی شدید بدن تاثیر داشته باشند. سیر و پیاز گازهای سولفوری تولید میکنند که پس از جذب این گاز وارد جریان خون شده و از طریق ریهها و منفذهای پوستی آزاد میشوند.

5- از مصرف الکل بپرهیزید. تردید نکنید که مصرف نوشابههای الکل موجب تولید بوی نامطبوع از بدن میشود و همچنین بوی بد دهان را نیز تشدید میکند.

جهت عضویت در سایت ایران ناز کلیک کنید

جهت عضویت در سایت ایران ناز کلیک کنید

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه