مطالعات پیشین خواص درمانی دارچین را در بیماری های مختلفی از جمله دیابت اثبات کرده بودند.


معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: در حال حاضر مصرف نمک در ایران سه برابر مورد نیاز است که می‌توانیم با بهبود صنعت غذایی، این مشکل را مرتفع کنیم.
دکتر رضا ملک‌زاده گفت: 50 درصد از ایرانی‌ها در سن 50 سالگی به فشار خون مبتلا می‌شوند که مهم‌ترین عامل در سکته قلبی به شمار می‌رود. وی گفت: در حال حاضر امید به زندگی در بدو تولد 20 سال افزایش پیدا کرده در حالی که با کنترل عوامل محیطی می‌توان امید به زندگی را در بدو تولد به 80 سال برسانیم.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه زندگی ماشینی و کم شدن تحرک شهروندان سبب شده تا 65 درصد از ایرانیان با چاقی یا اضافه وزن مواجه باشند، بیان کرد: بیماری‌های غیر واگیر 85 درصد از علل مرگ و میر را در کشور به خود اختصاص داده‌اند که سکته قلبی و نارسایی تنفسی را می‌توان از جمله این بیماری‌ها دانست.
وی همچنین گفت: استعداد ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی مهم‌ترین مشکلی است که در ایران با آن مواجه هستیم، چرا که 35 درصد از ایرانی‌ها با این مشکل مواجه هستند.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکید کرد: بیماری‌های قلبی و عروقی را می‌توان با دارو، رژیم غذایی و ورزش کنترل کرد.

گردآوری: گروه سلامت سیمرغ
www.seemorgh.com/health
منبع : پایگاه خبری و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی

چگونه مصرف نمک را کاهش دهیم؟
نمک زیاد مصرف می کنید؟
چقدر باید نمک خورد؟
کاهش مصرف نمک، خطر ابتلا به سرطان معده را کم می‌کند
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه