"حسین انتظامی" گفت: خوشبختانه جشنواره امام رضا(ع) رویکرد ایجابی دارد و حضور خبرنگاران مسلمان در این جشنواره معنا پیدا می‌کند.

معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد: رویکرد جشنواره امام رضا(ع) ایجابی است - تصویر 1
به گزارش حوزه تجسمی باشگاه خبرنگاران به نقل از واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) ، نشست کارگروه مطبوعاتی دوازدهمین جشنواره بین‌المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) با حضور "سیدجواد جعفری" دبیر جشنواره و "حسین انتظامی" معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در این معاونت  برگزار شد.
 
* همکاری 367 نهاد، ارگان و سازمان با جشنواره امام رضا(ع)
 
جعفری در ابتدای این نشست گفت: یکی از تکالیف دستگاه‌های فرهنگی کشور آن است که سیره امام رضا (ع) و معارف رضوی را در جامعه منتشر کنند و گسترش دهند، آن هم  نه صرفاً در ایام ولادت یا شهادت آن حضرت، بلکه در تمام ایام سال. به همین منظورجشنواره امام رضا (ع) 367 سازمان را با خود همراه کرده و از این ظرفیت عظیم معنوی بهره برده می‌شود و در چنین شرایطی باید آمادگی‌ها و همکاری‌ای بیشتری صورت گیرد.
 
وی سپس به موضوع کارگروه و برگزاری جشنواره‌های دیجیتال و مطبوعات رضوی در دو استان کشور اشاره کرد و افزود: دومین جشنواره خبرگزاری‌ها، نشریات الکترونیک و رسانه‌های برخط با محوریت فرهنگ رضوی به میزبانی اداره کل ارشاد اسلامی استان تهران و چهارمین جشنواره جلوه‌های فرهنگ رضوی در مطبوعات به میزبانی اداره‌کل ارشاد اسلامی گیلان برگزار می‌شود.
 
مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع)، حمایت معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد از دو استان مذکور را خواستار شد و ادامه داد: نظارت معاونت محترم مطبوعاتی بر جشنواره‌های مجازی و مطبوعاتی امام رضا(ع) موجب ارتقای سطح جشنواره‌ها خواهد شد، در همین راستا می‌توان از ظرفیت خبرنگاران خارجی نیز استفاده کرد، چرا که جشنواره امام رضا(ع) عنوان «بین‌المللی» را یدک می‌کشد و در 75 کشور جهان برگزار می‌شود.
 
* پوشش اختتامیه جشنواره امام‌رضا(ع) توسط خبرنگاران خارجی
 
در ادامه این جلسه، حسین انتظامی به بیان دیدگاه‌های معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد پرداخت و در پاسخ به درخواست دبیر جشنواره مبنی بر امکان حضور خبرنگاران خارجی خاطرنشان کرد: خوشبختانه جشنواره امام رضا(ع) رویکرد ایجابی دارد ، بنابراین به لحاظ بین‌الملل نیز مشکلی در این زمینه نخواهیم داشت و بالتبع حضور خبرنگاران مسلمان در این جشنواره معنا پیدا می‌کند.
 
وی سپس درباره نحوه ارسال آثار به جشنواره مطبوعات رضوی در استان‌های گیلان و تهران گفت: توصیه می‌کنم در استان گیلان از نرم‌افزار جشنواره مطبوعات استفاده شود و آثار به صورت الکترونیک ارسال شوند، چرا که سهولت را در پی دارد و قطعاً تعداد افراد بیشتری در جشنواره شرکت می‌کنند.
 
انتظامی معرفی داوران جشنواره‌های دیجیتال و مطبوعات رضوی را موجب اعتباربخشی به آن دانست و بر ترکیب داوران از طیف‌های مختلف تأکید کرد.
 
به گفته وی، در جشنواره‌هایی که ساحت آن ساحت معنوی است، شیوه‌نامه داوری باید زودتر آماده شود و مکانیزم‌های داوری برای اطلاع شرکت‌کنندگان اعلام شود.
 
معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد در پایان گفت: فراخوان‌های جشنواره امام رضا(ع) بعد از نهایی شدن در سایت رسمی معاونت اطلاع‌رسانی درج خواهد شد. همچنین از ظرفیت آگهی‌های دولتی نیز برای اطلاع‌رسانی بیشتر استفاده خواهیم کرد.

انتهای پیام/ اس
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه