عاملی که باعث تخریب روان کودکان می‌شود. جعفر بای آسیب شناس، اظهار داشت: گاهی ناخن جویدن و خوردن برخی از اشیاء ناشی از استرس و اضطراب در کودکان است. به گزارش تبیان به نقل از باشگاه خبرنگاران وی افزود: جویدن ناخن عادتی است که موجب می‌شود شخص مبتلا به آن احساس رنج و ناخشنودی کند. کودکان و نوجوانان برای ترک این عادت تلاش فراوانی می‌کنند ولی غالبا کوشش و تلاش آنها بی نتیجه می‌ماند. بای تصریح کرد: والدین نباید کودک خود را به دلیل ناخن جویدن به خصوص در جمع سر زنش کنند و بهتر است در مورد عوارض این ...

عاملی که باعث تخریب روان کودکان می‌شود

 
title

جعفر بای آسیب شناس، اظهار داشت: گاهی ناخن جویدن و خوردن برخی از اشیاء ناشی از استرس و اضطراب در کودکان است.

به گزارش تبیان به نقل از باشگاه خبرنگاران وی افزود: جویدن ناخن عادتی است که موجب می‌شود شخص مبتلا به آن احساس رنج و ناخشنودی کند. کودکان و نوجوانان برای ترک این عادت تلاش فراوانی می‌کنند ولی غالبا کوشش و تلاش آنها بی نتیجه می‌ماند.

بای تصریح کرد: والدین نباید کودک خود را به دلیل ناخن جویدن به خصوص در جمع سر زنش کنند و بهتر است در مورد عوارض این اختلال، با کودک تنهایی صحبت کنند.

این آسیب شناس در پایان گفت: معمولا کودک زمانی که در محیط‌های نا امن قرار میگیرد، دچار اضطراب شده و برای کاهش آن به این عادت متوسل می‌شود. بسیاری از کودکانی که با این عادت بزرگ می‌شوند، تا بزرگسالی و حتی سالخوردگی آن را با خود دارند.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه