مواد لازم برای پنج نفر

سینه مرغ چرخکرده: ۵۰۰ گرم

گوشت گوساله چرخکرده: ۲۵۰ گرم

کره نرم شده: ۱۰۰ گرم

جعفری خرد شده: سه قاشق سوپخوری

سیر رنده شده: دو حبه

پنیر ورقه ای تست: یک بسته

نمک، فلفل و زردچوبه: به میزان لازم

پنیر پارمزان رنده شده: ۱۰۰ گرم

رول گوشت و مرغ

دستور پخت رولت گوشت و مرغ چیست؟

طرز تهیه

سینه مرغ را با نمک، فلفل، زردچوبه، ۵۰ گرم از کره، کمی از جعفری و نیمی از سیر با دست ورز داده تا خوب با هم مخلوط شوند. وقتی حالت چسبندگی پیدا کرد آن را کنار می‌گذاریم.

گوشت چرخ‌کرده را هم به همین طریق همراه باقیمانده کره، جعفری، نمک، فلفل، زردچوبه و سیر مخلوط می‌کنیم و ورز می‌دهیم.

روی میز کار نایلون قرار می‌دهیم و روی آن را چرب می‌کنیم. اول گوشت مرغ را روی نایلون قرار داده و نایلون را روی مرغ برمی‌گردانیم و با کف دست یا وردنه آن را باز می‌کنیم تا تقریبا یک سانتی‌متر ضخامت آن باشد. روی نایلون دیگر که چرب کرده‌ایم گوشت چرخ‌کرده را قرار داده و پهن می‌کنیم.

لایه گوشت باید از لایه مرغ کوچک‌تر باشد. روی یک صفحه فویل چرب شده لایه مرغ را به کمک نایلون قرار می‌دهیم و روی سطح آن را با شش عدد پنیر ورقه‌ای می‌پوشانیم، بعد لایه گوشت چرخ‌کرده را در وسط پنیرها قـرار می‌دهیم و روی آن را هم با بقیه پنیرها می‌پوشانیم. به کمک فویل از طول آن را رول می‌کنیم، لبه‌ها را به هم نزدیک کرده و با فویل محکم می‌نماییم. دو سر فویل را مثل شکلات می‌بندیم و روی پنجره توری قرار می‌دهیم.

در کف سینی فر آب می‌ریزیم تا رولت خشک نشود. رولت را در فر با حرارت ۲۰۰ درجه سانتی‌گراد که از ۱۵ دقیقه قبل گرم شده به مدت ۳۰ دقـیقه قرار می‌دهیم. بعد از ۲۰ دقیقه فویل را باز کرده تا روی آن طلایی شود. بعد از پخت در ظرف مورد نظر قرار داده و تا زمانی که گرم است، پنیر پارمزان می‌ریزیم.

نکات

به جای کره میتوان از روغن زیتون نیز استفاده کرد.

خانواده سبز

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه