مواد لازم

گندم بدون پوست: دو پیمانه (۳۰۰ گرم)

مرغ: ۴۰۰ گرم

پیاز: یک عدد

برگ بو: دو عدد

کره ذوب شده: ۵۰ گرم

پودر دارچین: دو قاشق چایخوری

کنجد: دو قاشق چایخوری

نمک و پودر نارگیل: به میزان لازم

طرز تهیه حلیم مرغ برای ماه رمضان 93

طرز تهیه

گندم را از ۲۴ ساعت قبل در مقداری آب خیس کرده، هنگام مصرف در آبکش می‌ریزیم. مرغ را به همراه پیاز، برگ بو، پنج پیمانه آب و کمی نمک در قابلمه مناسب ریخته، روی حرارت قرار می‌دهیم تا خوب بپزد.

گندم را نیز با ۱۰ پیمانه آب در قابلمه مناسب روی حرارت قرار می‌دهیم تا زمانی که جوش آید، سپس زیر حرارت را کم کرده و به مدت چهار ساعت دیگر گندم را روی حرارت می‌گذاریم تا خوب پخته شود. زمانی که مرغ کاملا پخت، استخوان‌های آن را خارج کرده و به همراه گندم در مخلوط‌کن می‌ریزیم تا به صورت یک‌دست درآید. (در قدیم به دلیل نبود مخلوط‌کن، گندم و گوشت پخته شده را می‌کوبیدند تا یک‌دست شوند.) دوباره مواد حلیم را همراه با آب مرغ که از صافی عبور داده‌ایم، روی حرارت قرار می‌دهیم تا جا بیفتد و کشدار شود. در این مرحله می‌توان ۳۰ گرم کره را نیز به مواد افزود.

سپس حلیم را در ظرف مورد نظر ریخته، بقیه کره را روی حلیم می‌ریزیم و آن را با پودر دارچین و کنجد تزیین می‌کنیم. در اینجا ما با استفاده از پودر دارچین، کنجد و پودر نارگیل که به رنگ خوراکی سبز آغشته شده حلیم را تزیین کرده‌ایم.

نکته
برای تهیه حلیم معمولا از گوشت گوسفند چربیدار استفاده میشود که عطر و طعم فوقالعاده به حلیم میبخشد، ولی ما در این دستور از گوشت مرغ استفاده کردیم. البته میتوانید با استفاده از گوشت بوقلمون نیز حلیم را طبخ کنید، فقط نکته مهم این است که هرگز از ابتدا گوشت مورد نظرتان را با گندم نپزید، زیرا گندم بوی زخم گوشت یا مرغ را به خود میگیرد و بد طعم میشود.

خانواده سبز

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه