موسسه فرهنگی یاسین فیلم از جمله موسسات تحت نظر بابک زنجانی بوده است این موسسه دو فیلم «نقش نگار» به کارگردانی علی عطشانی و «سیزده» هومن سیدی را آماده اکران دارد.

روزنامه هفت صبح:
  محمد دینی را بسیاری از مخاطبان به واسطه ایفای نقش «علی» در سریال «آینه عبرت» می شناسند. این چهره یکی دو سال قبل به واسطه تاسیس اولین شبکه ماهواره ای مجاز ایرانی در کانون توجهات قرار گرفت و بعد هم خبری از او نبود تا اخیرا که به عنوان مشاور سینمایی بابک زنجانی مورد توجه رسانه ها قرار گرفت.

به گزارش شبکه ایران، دینی این روزها مدیریت شرکت یاسین فیل را برعهده دارد که از جمله شرکت هایی است که سرمایه اش توسط بابک زنجانی تامین شده است. دینی ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون این شرکت از فعالیت های سخت افزاری صورت گرفته در این شرکت و تاسیس استودیوهای مختلفی در حدو اندازه های هالیوود در این شرکت صحبت کرده است. متن کامل گفته های دینی را در ادامه می خوانید.

به خاطر حرف های آن بازیگر، «نقش نگار» به جشنواره راه نیافت

موسسه فرهنگی یاسین فیلم از جمله موسسات تحت نظر بابک زنجانی بوده است این موسسه دو فیلم «نقش نگار» به کارگردانی علی عطشانی و «سیزده» هومن سیدی را آماده اکران دارد. «سیزده» که در جشنواره هم به نمایش درآمد و مورد توجه قرار گرفت اما «نقش نگار» به دلیل صحبت های یکی از بازیگران درباره ستاره های سینمای قبل از انقلاب نتوانست به جشنواره راه پیدا کند. (منظور دینی احتمالا حرف های سعید راد در جشنواره فجر و یاد کردن از بهروز وثوقی است)

سایه بابک زنجانی بر سر سینمای ایران - تصویر 1

تهیه کنندگان صوری که سرمایه فیلمشان از زنجانی بوده است

رایت هر دو فیلم «نقش نگار» و «سیزده» در اختیار یاسین فیلم است و صاحب امتیاز هم بابک زنجانی است. دوستانی که نامشان به عنوان تهیه کننده آمده هم صرفا تهیه کننده صوری کار هستند و دستمزدشان را به این واسطه گرفته اند و گرنه امتیاز پخش های داخل و خارج فیلم در اختیار یاسین فیلم است.
به جرات به شما می گویم 80 درصد بودجه تولید «سیزده» را زنجانی داده و 90 درصد بودجه «نقش نگار» را هم زنجانی پرداخت کرده است�� ضمن اینکه امکانات مورد نیاز برای تولید را نیز تماما ایشان پرداخت کرده بود.

هیچ شرکتی تعطیل نشده است

بعد از بازداشت بابک زنجانی گروهی از دوستان تهیه کننده اظهارنظرات جنجالی مطرح کرده و از این سخن گفتند که شرکت یاسین فیلم هم جزو اموال توقیف شده ایشان دست در صورتی که اصلا چنین مسئله ای صحت ندارد. درست است که مقامات قضایی در حال پیگیری پرونده زنجانی هستند و حتی در شرکت ما هم حضور داشته اند اما هیچ شرکتی تعطیل نشده است. همه دارند تلاش می کنند مشکل حل شود.

زنجانی در سینما 25 میلیارد سرمایه گذاری کرده بود

من شخصا امیدوارم که مشکلات پیش آمده حل شود چرا که زنجانی فقط در حیطه سینما 25 میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده بود. از این سرمایه گذاری بخش عمده اش صرف تجهیز امکانات سخت افزاری شده است. در همین شرکت یکسری استودیوی درجه یک در زمینه های مختلف تولید از تدوین گرفته تا صدابرداری، موسیقی،دوبلاژ و نریشن، تدوین و اصلاح رنگ و حتی استودیوی کروماکی راه اندازی شده است و 6 دوربین الکسای درجه یک و شماری از ابزار تولید فیلم خریداری شده است.

هشت فیلم با امکانات یاسین فیلم ساخته شده است

همان سینماگرانی که می گفتند چرا زنجانی پولش را در سینما خرج نکرده فیلم هایشان را با همین دوربین ها ساختند و یک حساب سرانگشتی ما را به این نتیجه می رساند که حداقل 8 فیلم با این امکانات ساخته شده است. یاسین فیلم در حال تبدیل به یک کمپانی درجه یک بود که از صفر تا 100 تولید فیلم در داخل آن انجام شود. همین حالا هم از مدیرانی مثل حجت الله ایوبی و مجید مسچی می خواهم که بیایند و شرایط استفاده سینمای ایران از امکانات این استودیوها را فراهم کنند. (فیلم های «هیچ کجا، هیچ کس»، «نقش نگار» و «سیزده» آثاری هستندکه به صورت رسمی سرمایه گذاری زنجانی در آنها اعلام شده اما شنده می شود که زنجانی در شرکت ایران نوین هم شراکت دارد که در آن صورت در فیلم های «قصه ها»، «ماهی و گربه»، «رد کارپت» و «آرایش غلیظ» هم رد پای بابک زنجانی دیده می شود و احتمالا مقصود دینی از هشت فیلم این ها هم هست.)

طرح زنجانی برای ساخت شهرک سینمایی در خلیج فارس

زنجانی به دنبال این بود که یک شهرک سینمایی درجه یک را هم در یکی از جزایر خلیج فارس بسازد. مقدمات کار هم با حضور یکی از تهیه کنندگان کشور انجام شده بود. جالب اینجاست که این تهیه کننده طرحی را آورده بود برای ساخت شهرک سینمایی در دبی اما زنجانی پیشنهاد داد این شهرک در داخل کشور ساخته شود و آن هم در یکی از جزایر خلیج فارس!
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه