رويكرد جديد "انجمن سينماي جوانان ايران" از سوي "حبيب ايل بيگي "مديرعامل انجمن در جلسه معارفه‌ معاون فرهنگي و آموزش اعلام شد.

رويكرد جديد به‌گزارش حوزه سینمای باشگاه خبرنگاران به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان، مراسم معارفه سعید پوراسماعیلی، معاون‌ فرهنگی و آموزش انجمن با حضور اعضای هیئت مدیره و مدیران وهمکاران انجمن سینمای جوان برگزار شد.

درابتدای این نشست مدیرعامل انجمن سینمای جوان با اشاره به استراتژی جدید انجمن گفت : چشم انداز سینمای جوان ابتدا فعالیت در ایران، کشورهای اسلامی و فارسی زبان و سپس‌جهان را در برمی گیرد .

هدف اصلی فعالیت انجمن سینمای جوان تقویت سینمای ملی ازطریق ترویج باورها، فرهنگ و اخلاق و ارزشهای اسلامی است. اهتمام در اشتغال پایداربرای فیلمسازان و عکاسان، تثبیت جایگاه فیلم کوتاه بعنوان سینمای آینده و فراهمکردن تشکلی از فیلمسازان جوان فیلم کوتاه برای حضور در عرصه تولیدو عرضه اقتصادی‌فیلم و عکس زیر اهداف این رویکرد جدید خواهد بود .
 
اوادامه داد:به همین منظور استراتژی های مختلفی پیش بینی شده که مهمترین آن در تغییر سیاست‌های آموزشی است. بر خلاف دوره گذشته که همه امور در ستاد مرکزی انجمن متمرکزشده بود بنا داریم در این دوره سیاستگذاری در مرکز انجام شود و اجرا و عملیات آن‌ غیر متمرکز باشد.

 اقدام در جهت کاهش تصدی گری و واگذاری امور اجرایی به بخشهای غیردولتی انجمن ها و مراکز دیگر ، هدایت و حمایت فیلمسازان فیلم کوتاه و عکاسان بامحوریت تولید حرفه ای با رویکرد عرضه در بازار فیلم و عکس به منظور کسب درآمد برای‌عکاسان و فیلمسازان و بهره گیری از کمک سازمان‌ها و نهادها خواهد بود که مهمترین‌استراتژی انجمن ، کشف استعدادها در سطح کشور و ارتقا مهارت هنرجویان و فیلمسازان‌ خواهد بود.

ایل بیگی راهکاری را که برای رسیدن به این‌هدف اختیار شده چنین تشریح کرد: راهکارهای مختلفی وجود دارد که مهمترین آن شیوه‌ آموزشی انجمن است.

او درباره اهمیت آموزش در انجمن گفت: باتوجه به رویکرد جدیدی که در زمینه آموزش انجمن سینمای جوان اتخاذ شده و در عین حالبرای اینکه بتوانیم از همکاری صاحبنظران با نگاهی نزدیک به این رویکرد بهره مندشویم، از آقای پور اسماعیلی دعوت کردیم به انجمن بازگردند.

او از تلاش های سعید ربیعی، معاون پیشین آموزش تقدیر کرد و گفت: چشم اندازها و سیاست های انجمن را بعد از مذاکره باصاحبنظران مختلف تنظیم کرده ایم. همچنین در بخش آموزش، کشف استعدادها در سطح کشور و ارتقای مهارت هنرجویان و فیلمسازان جزو برنامه های جدی است.

 برای ارتقای مهارت هنرجویان و فیلمسازان راه های بسیاری است؛ اما شیوه آموزش فعلی جوابگوی نیاز موجودنیست و به ادعای مدرسان و هنرجویان، تکرار گذشته است.

او ادامه داد: طی صحبت هایی که با آقای پور اسماعیلی داشتیم، درباره این موضوع صحبت کردیم که چه شیوه و روشی اتخاذشود تا در زمینه آموزش پیشرفت داشته باشیم. او در زمینه انتخاب عنوان معاونت فرهنگی‌ و آموزش گفت: معتقدیم کار فرهنگی روی هنرجویان بر آموزش مقدم است. و باید در جریان آموزش نسل جدیدی که وارد سینما می شوند جهان بینی درستی بر مبنای فرهنگ ایرانیاسلامی ایجاد کنیم.

در ادامه ربیعی به دعوت ایل بیگی سخنانی‌ درباره فعالیتش در انجمن اظهار کرد. او گفت: برای ایجاد تغییراتی در آموزش کارپژوهشی صورت گرفت تا روندی که فرسوده شده بود، تازه شود .پوراسماعیلی نیز درباره پذیرش مسولیت در انجمن سینمای جوان گفت: شوق من از بازگشت به‌انجمن پیداست.

جزو اولین هنرجویان انجمن بودم و در تمام این سال ها علاقه ام به این انجمن حفظ شده است. امیدوارم مسولیتی که پذیرفتم فرصت ادای دین به انجمن را برایم‌فراهم کند. او در مورد تغییراتی که در بخش آموزش ایجاد خواهد شد گفت: سیستم آموزش‌تئوری محور باید به شکل ایجاد فضای سینما در کلاس های آموزشی و برگزاری ورک شاپ وایجاد فضای گفت و گو تغییر کند.

جلسه‌با اعطای لوح تقدیر به ربیعی و حکم معاونت فرهنگی و آموزش به پوراسماعیلی از سوی‌ایل بیگی پایان یافت.

انتهای پیام/

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه