احتمالا از آجیل عیدتان هنوز مقداری باقی مانده است. اگر در آجیل تان بادام زمینی هم داشتید، آنها را جدا کنید و در تهیه این بیسکویت خوشمزه استفاده شان کنید. مواد مورد نیاز بیسکویت بادام زمینی :. آرد (الک شده). ۲۰۰ گرم. کره. ۱۵۰ گرم. پودر قند. ۱۰۰ گرم. زرده تخم مرغ. ۱ عدد. پودر کاستارد. ۲ قاشق سوپخوری. بکینگ پودر. یک هشتم قاشق چایخوری. مواد مورد نیاز رویه:. کره. ۱۰۰ گرم. خامه. ۵۰ میلی لیتر. بادام زمینی. ۱۵۰ گرم. شکر قهوه ای. ۱۰۰ گرم. شربت طلایی. ۱ قاشق سوپخوری. طرز تهیه بیسکویت بادام زمینی :. د ...

احتمالا از آجیل عیدتان هنوز مقداری باقی مانده است. اگر در آجیل تان بادام زمینی هم داشتید، آنها را جدا کنید و در تهیه این بیسکویت خوشمزه استفاده شان کنید.

روش تهیه بیسکویت بادام زمینی - تصویر 1

مواد مورد نیاز بیسکویت بادام زمینی :

آرد (الک شده) ۲۰۰ گرم
کره ۱۵۰ گرم
پودر قند ۱۰۰ گرم
زرده تخم مرغ ۱ عدد
پودر کاستارد ۲ قاشق سوپخوری
بکینگ پودر یک هشتم قاشق چایخوری

مواد مورد نیاز رویه:

کره ۱۰۰ گرم
خامه ۵۰ میلی لیتر
بادام زمینی ۱۵۰ گرم
شکر قهوه ای ۱۰۰ گرم
شربت طلایی ۱ قاشق سوپخوری

طرز تهیه بیسکویت بادام زمینی :

داخل کاسه ای کره، پودر قند و زرده تخم مرغ را با همزن برقی بزنید تا صاف و یکدست شود.

آرد، پودر کاستارد و بیکینگ پودر را با هم مخلوط و الک کنید، سپس به مخلوط کره و زرده تخم مرغ افزوده و به وسیله انگشت مخلوط کنید تا به صورت خمیر درآید.

با استفاده از وردنه ای خمیر را روی سطح صاف باز کرده و کف قالب مربعی شکل به ابعاد ۲۲ سانتی متری پهن کنید. بعد با استفاده از چنگالی سوراخ هایی روی آن ایجاد کنید.

قالب را در طبقه وسط فر از قبل با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد گرم شده، ب�� مدت ۲۰ دقیقه قرار دهید تا بپزد.

قالب را از فر خارج کرده و بگذارید تا خنک شود.

برای تهیه رویه بیسکویت؛ شکر قهوه ای، شربت طلایی، کره و خامه را داخل کاسه ای مخلوط کرده و به مدت ۳ دقیقه روی حرارت بکذارید تا بجوشد. بعد بادام زمینی را به آن افزوده و از روی حرارت بردارید.

مواد رویه را روی بیسکویت بریزید و مجدد در طبقه وسط فر با دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد به مدت ۵ دقیقه قرار دهید.

برای تهیه شربت طلایی:

۱۰۰ گرم شکر را داخل قابلمه ای بریزید و آن را روی حرارت ملایم قرار دهید. سپس ۲ قاش سوپخوری آب روی آن بریزید و آن را مداوم هم بزنید تا شکر ذوب شده و کاراملی رنگ شود. بعد به تدریج ۳ پیمانه آب جوش به آن افزوده و بگذارید تا یکنواخت شود. سپس ۴۰۰ گرم شکر را به آن افزوده و آن قدر هم بزنید تا شکر و آب حل و شربت غلیظ شود.

۱ عدد لیموترش را به چهار قسمت تقسیم کنید و دو قسمت آن را درون قابلمه حاوی مواد بیندازید. بعد بهمدت ۴۵ دقیقه روی حرارت متوسط بگذارید تا جابیفتد. سپس لیمو را درآورده، آن را از صافی رد کنید و درون ششه ای بریزید. این شربت در جای خنک قابل نگهداری می باشد (این شربت در کشورهای اروپایی و آمریکایی به صورت صنعتی تولید می شود.) به عبارتی دیگر شربت طلایی، یک مایه غلیظ است که از شکر درست می شود. این مایه رنگ کهربایی دارد و جایگزین مناسبی برای عسل است.

منبع : ماهنامه سرآشپز

 

برچسب ها : آموزش آشپزی, آموزش پخت انواع کیک و شیرینی, بیسکویت بادام زمینی, پخت بیسکویت بادام زمینی, سایت آشپزی, طرز پخت بیسکویت بادام زمینی, طرز تهیه انواع بیسکویت, طرز تهیه بیسکویت بادام زمینی, مواد لازم برای بیسکویت بادام زمینی
امتیاز شما به این مطلب :
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه