راه های هوشمندانه برای جلوگیری از سفید شدن مو

راه های هوشمندانه برای جلوگیری از سفید شدن مو
بیشتر متخصصان و پزشکان بهداشت و سلامت بر این باورند که افزایش روند سفید شدن سریع موها که حالا نگرانکننده هم شده است در نتیجه آلودگی هایی است که از محیط زیست به طبیعت و سپس به بدن انسان نفوذ میکنند و از جمله مسائلی مانند غذاها، خوراکیهای مصرفی و زندگی پراسترس روی میدهند. ایران ناز، با این حال، روش هایی نیز وجود دارند تا موهای خود را به طور طبیعی مشکی نگاه داریم یا دستکم سفید شدن آنها را به تاخیر اندازیم. برخی از ساده ترین این شیوه های مطمئن و سالم و حفظ رنگ مشکی موها در فهرست این مطلب آمده اند.

از هندیها کمک بگیرید
استفاده از Amla موثرترین محافظ طبیعی مو
انگور فرنگی هندی یا Amla، از مفیدترین ترکیبات غذایی طبیعی است که میتوان از آن استفاده کرد. شما میتوانید پودر خشک این میوه را با کمی عسل مخلوط کرده و روزی 2مرتبه از آن استفاده کنید، همچنین میتوانید از آبنباتهای شیرین شده آن مصرف کنید. یکی دیگر از استفادههای این میوه، استفاده مستقیم آن روی موهاست. بد نیست موهای خود را با پودر خشک Amla بشویید و سپس با روغن غنی شده آنکه بهعنوان محافظ سیاهی مو شناخته میشود، موهای خود را چرب کنید. اگر میخواهید از شر شوره موی سر خلاص شوید، از مخلوط پودر این میوه و آبلیمو استفاده کنید. این مخلوط را بهمدت 2 ساعت قبل از شامپو زدن، به سر خود بمالید.

نسخه مادربزرگها جواب میدهد
استفاده از حنا
اگرچه بسیاری از مادربزرگهای ما هنوز حنا را دوست دارند اما بسیاری از جوانترها رنگ قرمزی تیرهای که حنا به موها میدهد را دو��ت ندارند. در صورتی که استفاده از حنا به جای رنگ مو، برای پیشگیری از سفید شدن موها توصیه شده است. برای این کار باید مقداری برگ حنا را در روغن خردل حرارت دهید. پیش از اینکه آن را روی سرتان ماساژ دهید، اجازه دهید این روغن ترکیبی دارویی چند ساعتی بماند تا خنک شود.

روی سرتان آشپزی کنید
استفاده از کاری و کره برای مشکی ماندن موها
برگهای کاری در اصل ادویه معطری هستند که برای مزهدار کردن غذاها استفاده میشوند. با این وجود، این ماده محتوی مواد بیوشیمیایی است که ریشه موها را محکم کرده و شادابی پوست سر را افزایش میدهد. سعی کنید در غذاهای روزانه خود بیشتر از برگهای کاری استفاده کنید، همچنین میتوانید مقداری برگ کاری له شده را با روغن نارگیل مخلوط کنید و از آن بهعنوان تونیک ضدسفید شدن مو استفاده کنید.

کرهای که از شیر خالص گاو گرفته میشود نیز مادهای برای جلوگیری از آغاز سفید شدن موها شناخته شده است. این یکی از دلایلی است که پزشکان مکتب طب سنتی و گیاهان باستانی هندوستان که آیورودا نام دارد، بر خوردن حداقل مقدار کمی کره خالص که از شیر گاو گرفته شده باشد، بهعنوان دارویی برای جلوگیری از سفید شدن موها تاکید کردهاند.

از این شامپوها بخرید
انتخاب هوشمندانه شامپو
وقتی میخواهید شامپو بخرید، به ترکیبات آن دقت کنید مثلا اگر ذرات عصاره زغال، آملا، شیکاکای، روی، سلینیوم و اسید سالسیلیک در آنها وجود داشت آنها را بخرید. اینها ترکیبات ثابت شده مراقبت از مو هستند که از شوره سر که یک دلیل شناخته شده سفیدی موست جلوگیری و از سوی دیگر بهداشت و سلامت بیشتر سر را تامین میکند.

در طبیعت هم درمان وجود دارد
استفاده از مکمل های طبیعی مفید برای مو
1-اسپیرولینا (نوعی جلبک دریایی):به خاطر دارا بودن مواد معدنی مهم و ضروری و البته نادر و کلروفیل موجود در آن که یک نوع تونیک موی مشهور است.

2-پروتئین و آمینو اسیدها: پروتئین و آمینواسیدهای بدن خود را با مصرف متعادل گوشت قرمز، ماهی، شیر، سبزیها و حبوبات افزایش دهید. آمینو اسیدهایی مانند سیستین و تیروزین در بسیاری از فرآوردههای ضدسفیدی مو یافت میشوند که بر اثربخشی آنها تاکید شده است.

3-ویتامین E: وجود این ویتامین برای مراقبت بیشتر از ایمنی پوست سر و سالم نگه داشتن ریشه موها، ضروری است. منابع توصیه شده این ویتامین عبارتند از، جوانهها، اسفناج، تخممرغ، شیر، کره، آجیلها و روغنهای نباتی.

ماساژهای گیاهی
افزایش جریان خون در پوست سر
اغلب اوقات، پوست سر به دلایل وراثتی یا بالا بودن سطح استرس و مشکلات روحی، از کمبود جریان خون رنج میبرد. این مسئله به تامین مواد مغذی پوست آسیب وارد میسازد و سبب افزایش ناگهانی تعداد موهای سفید میشود. برای ممانعت از این رویداد، جریان خون را در پوست سرتان با ماساژهای منظم سر خود افزایش دهید.

 
این عمل بهعنوان یک راهبرد مفید تاثیر بسیار خوبی دارد، به این معنا که اضطرابها و تنشها را کم کرده و به شما برای بهترشدن جریان خون یاری میرساند. در صورتی که پوست سر را با روغن کنجد، روغن نارگیل، روغن خردل و روغنهایی از این دست ماساژ دهید، نتایج بهتری حاصل میشود.

جهت عضویت در سایت ایران ناز کلیک کنید

جهت عضویت در سایت ایران ناز کلیک کنید

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه