مراسم اختتامیه پنجمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی با حضور مسئولین تئاتری و وزارت علوم برگزار شد.

برگزیدگان پنجمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی معرفی شد - تصویر 1
به گزارش خبرنگار حوزه تئاتر باشگاه خبرنگاران، مراسم اختتامیه پنجمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر عروسکی با حضور "حسین طاهری" مدیر مرکز هنرهای نمایشی، "رحمت امینی" مدیر مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، "سید ضیاء هاشمی" معاون فرهنگی اجتماعی وزارت علوم، "اتابک نادری" مدیر مجموعه تئاتر شهر هنگامه مفید، "شهرام کرمی" در مجموعه اصلی تئاتر شهر برگزار شد. 

بنابر این گزارش؛ در این مراسم سخنرانی در نظر گرفته نشده بود و همچنین برنامه ریزی خاصی را برای اجرا و نحوه برگزاری تهیه نکرده بودند و تنها به معرفی برگزیدگان این جشنواره پرداختند که به شرح زیر است:

*بخش بزرگسال

کارگردانی
برگزیده: طلیعه طریقی نمایش صندلیها – تقدیر: هانی حسینی، نمایش انبساط استحاله – تقدیر: جولیا راب نمایش بانوی چاق مده‌آ بازی میکند
بازی دهندگی عروسک
برگزیده: نمایش بلندای تنهایی – گروهی  
تقدیر : نمایش قصه دریای فلاتزو – پویش فروزنده
تقدیر: نمایش رویای آهنئوس- گروهی
طراحی و ساخت عروسک
برگزیده: منیر مولوی زاده- نمایش کافه پولشری
تقدیر: طلیعه طریقی و فاطمه عباسی – صندلی ها
تقدیر: کارگردانی گروهی- نمایش هفت

طراحی صحنه

برگزیده: مصطفی مرادیان – نمایش آقادار
تقدیر: کار گروهی- نمایش هفت
تقدیر: کار گروهی – نمایش رویای آهنئوس

موسیقی

برگزیده: کار گروهی- در بارگاه دیو دو شاخ
تقدیر: میر آمیر میری- نمایش کافه پولشری
فرید یوسفی – نمایش ناراحت
جایزه ویژه: محمد صاحبی – نمایش بلندای تنهایی
خلاقیت و ایده: سرگل اسلامیان- نمایش ناکجا آباد
طراحی لباس: آرین حسنوندی- نمایش خواهران ماهیگیر
تقدیر از امیرحسین انصافی به عنوان بهترین همکار حرفه ای با دانشجو در بخش بازیگری
تقدیر از سعید ابک ، بازی دهنده کافه پولشری به عنوان بهترین همکاری حرفه ای با دانشجو
 
*بخش کودک و نوجوان 

کارگردانی
برگزیده :نداشت
تقدیر: من یک فرشت سرباز- هلن مرسلی
تقدیر: قهر و مهر- یگانه یوسفیان

نمایشنامه

برگزیده: سارا غفوریان- افسانه اوشیدا
تقدیر: سعید تاجیک – دخترای لچک گلی،پسرای میرزا قلی
بازی دهندگان عروسک
برگزیده: نمایش من یک فرشت سرباز- مریم رحمانی و فاطمه هدهدی
تقدیر: افسانه اوشیدا- سیما شیبانی و پروین کاظم پور
تقدیر: قهر و مهر- مارال ممقانی زاده و کیمیا احمد علی خان
طراحی و ساخت عروسک
برگزیده: احمد حسینی و سارا غفوریان- افسانه اوشیدا
تقدیر: سما مرسلی- قصه اتاق جادو
منیر مولوی زاده- قهر و مهر

طراحی صحنه

برگزیده: سما مرسلی و نیما مطلق- قصه اتاق جادو
تقدیر: هلن مرسلی و مجید یوسفی- من یک فرشت سرباز
تقدیر: وهاب نوری- افسانه اوشیدا

موسیقی

برگزیده: نداشت
تقدیر: امید صادقی و بهرام محمئ صادق- قصه اتاق جادو
 
جایزه ویژه بخش کودک: سما مرسلی- نمایش قصه اتاق جادو
جایزه ویژه بخش نوجوان: سارا غفوریان- افسانه اوشیدا- و تقدیر شفاهی از نمایش من یک فرشت سرباز

*بخش خیابانی


کارگردانی 
مهدی صالحیار: نمایش اد
بازی دهندگان عروسک: مجتبی دربندی- نمایش خیمه شب بازی مبارک و طیاره
طراحی و ساخت عروسک: مهدی صالحیار و فاطمه کثیرالولاد- نمایش اد ، تقدیر: نرگس خاک کار- دشنه در پهلو
طرح و ایده: برگزیده نداشت. تقدیر: مژگان رایگان و مهرناز وزیریان و سید محمد رضوی- نمایش قرن سقوط عاطفه
تقدیر: مهدی صالحیار- نمایش اد
جایزه ویژه: مهدی صالحیار- نمایش اد ، تقدیر شفاهی از نمایش خیمه شب بازی مبارک و طیاره – مجتبی دربندی
 
جایزه استاد ذوالفقاری( نمایشنامه نویسی)
برگزیده: سعیدرضا خوش شانس- نمایش گاوچران های مفرغی
تقدیر: رویا صدوقی و مینا رمضانی- دروغ مقدس شهر احجام و اشکال
تقدیر: فاطمه فریدن: من که آدم نیستم

*بخش پوستر

برگزیده: زهرا عظیمی نیا- گزارش شماره 13527
تقدیر:  
آقای مظاهری- صندلیها
الناز عباسی- ناراحت
بانوی چاق مده آ بازی میکند- آلمان
الهام شاپوری- سرگذشت مادر
ابراهیم عزیزی- آمده یا چه طور از شرش خلاص شویم

گفتنی است؛ در پایان مراسم پیمان شریعتی روابط عمومی مرکز هنرهای نمایشی تنها به این نکته بسنده کرد که آثار برگزیده در بخش کودک و نوجوان به جشنواره کودک و نوجوان همدان راه خواهند یافت و اثر برگزیده بخش خیابانی مورد حمایت مالی و بخش صحنه ای جهت اجرای عمومی حمایت خواهند شد.
 
انتهای پیام/ اس

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه