برای بالا بردن اعتماد در زندگی زناشویی به جای تکرار عذرخواهی کنید!

اعتماد بین زن و شوهر در زندگی زناشویی یکی از مهم ترین مسائل در هر زندگی زناشویی است. اگرمی خواهید اعتماد بین خودتان و همسرتان را بالا ببرید کافی است چند نکته ساده را بدانید.

چگونه اعتماد را بین خودم و همسرم بالا ببرم؟

ایجاد و پرورش اعتماد متقابل بین زن و شوهر از اهمیت بالایی برخوردار است که باید در این زمینه زوجین تلاش کنند، تا زندگی شان در معرض نابودی قرار نگیرد. در ادامه، با بهره گیری از کتاب «زوج درمانی» به نکاتی اشاره می کنیم که می تواند در تقویت اعتماد متقابل زوجین موثر باشد.

 برای بالا بردن اعتماد در زندگی زناشویی، رازهای همسرتان را فاش نکنید

رازهای همسرتان را به یک موضوع عمومی تبدیل نکنید. این اصل هیچ استثنایی را نمی پذیرد و شما نمی توانید به بهانه عصبانیت یا دعواهای زناشویی، رازهای همسرتان را فاش کنید.

 

 برای بالا بردن اعتماد در زندگی زناشویی، همسرتان را بی خبر نگذارید

هرگز به بهانه اینکه بعضی موضوعات، جزو قلمرو شخصی تان است یا اینکه گفتن آن ارزشی ندارد، او را از جریان زندگی تان بی خبر نگذارید؛ زیرا در صورت با خبر شدن از همان اتفاق ساده، ممکن است به شما شک و گمان کند که در زندگی شما اتفاقات مهم تری هم وجود دارند که او از آن بی خبر است.

 

 برای بالا بردن اعتماد در زندگی زناشویی، توازن داشته باشید

در زمان انتخاب و تصمیم گی��ی، چیزی را انتخاب کنید که به نفع همسر و زندگی مشترکتان باشد باید بتوانید توازنی میان این 2 ایجاد کنید.

 

 برای بالا بردن اعتماد در زندگی زناشویی تان برای با هم بودن وقت بگذارید

برای با هم بودن وقت بگذارید. گرفتاری یا خستگی را بهانه نکنید. هر هفته با هم بیرون بروید، سعی کنید هر روز با هم غذا بخورید، یک فیلم یا یک برنامه تلویزیونی را با هم ببینید یا درباره موضوعات ساده روزمره گفت و گو کنید.

 

 برای بالا بردن اعتماد در زندگی زناشویی تان عذر خواهی کنید، تکرار نکنید

هنگامی که اشتباهی می کنید، عذرخواهی کنید. هیچ چیز بیشتر از اشتباهاتتان نمی تواند اعتماد همسرتان را از بین ببرد. از گفتن این جمله نترسید و به خاطر غرورتان همه چیز را خراب نکنید. البته مهم تر از این عذرخواهی اولیه، نشان دادن حس پشیمانی در رفتارتان است.

 

برای اعتماد سرمایه گذاری کنید

سعی نکنید مدام از همسرتان انتظار داشته باشید، بالای سر زندگی مشترکتان بایستید و همه چیز را کنترل کنید. در زندگی مشترکتان موقعیت هایی برابر برای همدیگر برقرار کنید و به او اطمینان دهید خواسته ها و انتظاراتش به اندازه خواسته های شما اهمیت دارد.

 

 برای بالا بردن اعتماد در زندگی زناشویی، کنترل نکنید

اگر به همسرتان و زندگی مشترکتان اعتماد دارید، مشکلی باقی نمی ماند و اگر احساس می کنید دور از چشم شما اتفاقاتی می افتد، مفصل و شفاف صحبت کنید و تصمیمی جدی برای ادامه زندگی تان بگیرید.

 

 برای بالا بردن اعتماد در زندگی زناشویی، از متخصص کمک بگیرید

در صورتی که همسرتان با مشکل جدی در اعتماد کردن به اطرافیان و به ویژه شما رو به رو است، بدانید واکنش های شما یا تلاش برای متعهد بودن و جلب اعتمادش موثر نخواهد بود. اگر واقعا نسبت به رفتار ها و کارنامه اعمال تان در زندگی اعتماد دارید، اما همسرتان باز هم نمی تواند به شما اعتماد کند، برای نجات زندگی تان از یک متخصص کمک بگیرید.

 

 

گردآوری : گروه سبک زندگی سیمرغ
seemorgh.com/lifestyle
منبع : hidoctor.ir

 

 

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه