امام حسن علیه السلام و پیامبر(ص)

 

به گزارش سرویس کودک جام نیوز، بچه ها، آیا می دونید چه امام هایی، تولّدشون در نیمه ماه بوده است؟ اگر نمی دونید من به شما یاد می دَم تا اطلاعات شما از امامان مهربون، بیش تر بشه.

امام حسن علیه السلام و پیامبر(ص) - تصویر 1امام حسن علیه السلام و پیامبر(ص) - تصویر 2امام حسن علیه السلام و پیامبر(ص) - تصویر 3امام حسن علیه السلام و پیامبر(ص) - تصویر 4

آیا یادتونه نیمه ماه شعبان که گذشت، تولد کدام امام بود. الآن بعضی از بچّه های داخل خونه جواب من رو درست دادند. بله تولد امام زمان علیه السلام . نیمه ماه ذی الحجّه، یعنی همان ماهی که عده ای از مردم به سفر حج می روند و حاجی می شوند، امام هادی علیه السلام به دنیا آمدَن. امّا نیمه این ماه هم که ماه مهمانی خداست، امام مجتبی علیه السلام پسر بزرگ امام علی علیه السلام به دنیا آمدن و همه مردم را خوشحال کردند. فردا روز میلاد امام حسن مجتبی علیه السلام هست یادمون نره این روز رو به هم تبریک بگیم .

امام حسن علیه السلام و پیامبر(ص) - تصویر 5امام حسن علیه السلام و پیامبر(ص) - تصویر 6امام حسن علیه السلام و پیامبر(ص) - تصویر 7امام حسن علیه السلام و پیامبر(ص) - تصویر 8

حالا با چند حدیث از پیامبر بزرگ اسلام، در مورد  امام حسن علیه السلام بیشتر بدونیم که فرمودند:

«هر کس می‏خواهد آقای جوانان بهشت را ببیند به حسن علیه السلام نگاه کند».

«حسن گل خوشبویی است که من از دنیا برگرفته ‏ام‏».

روزی پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله به منبر رفت و امام حسن علیه السلام را در کنارش نشانید و نگاهی به مردم کرد و نظری به امام حسن علیه السلام انداخت و فرمود: «این فرزند من است و خداوند اراده کرده که به برکت و جود او بین مسلمانان صلح را برقرار سازد».

امام حسن علیه السلام و پیامبر(ص) - تصویر 9امام حسن علیه السلام و پیامبر(ص) - تصویر 10امام حسن علیه السلام و پیامبر(ص) - تصویر 11امام حسن علیه السلام و پیامبر(ص) - تصویر 12

یکی از یاران رسول الله صلی الله علیه و آله می‏گوید: پیغمبر صلی الله علیه و آله را دیدم که امام حسن علیه السلام را بر دوش می‏کشید و می‏فرمود: «خدایا من حسن را دوست دارم، تو هم دوستش بدار».

روزی پیامبر معظم اسلام صلی الله علیه و آله امام حسین علیه السلام را بر دوش گرفته بود، مردی گفت: ای پسر بر مرکب خوبی سوار شده‏ ای. پیامبر فرمود: «او هم سوار خوبی است‏».

 

گروه کودک جام نیوز/ 2006

نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه